Polish English

 

Opinie

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

Opinie cz.1

Opinie cz.1

           

Opinie cz.2

Opinie cz.2

           

Opinie cz.3

Opinie cz.3

             

Opinie cz.4

Opinie cz.4

     

Opinie cz.5

Opinie cz.5

             

Opinie cz.6

Opinie cz.6

             

Opinie cz.7

Opinie cz.7

      nbsp;      

Opinie cz.8

Opinie cz.8

             

Opinie klientów

Fotolia 5517971 XS"Cieszę się, że mój syn może kontynuować słuchanie w Centum Treningu Słuchowego metodą Tomatisa w Poznaniu. Wiem, że jest to filia placówki z Francji. Trening jest nadal prowadzony u doświadczonych osób (które uczyły się u asystenta prof. Tomatisa), ale w Poznaniu. Nie muszę ponosić kosztów pobytu zagranicą. A efekty? Mój syn w wieku 2 lat nie mówił nic, nie reagował na swoje imię. Rozumiał proste polecenia, które powtarzałam po 3 razy. Nie patrzył nikomu w oczy. Teraz jest przedszkolakiem, bawi się w grupie. Może nie jest humanistą. Mówi gdy ma coś konkretnego do powiedzenia. Ma umysł ścisły i działa zadaniowo, ale ... po ciężkiej walce (SI, psycholog, logopeda i Tomatis) nie potwierdziły się diagnozy stawiane przez lekarzy. Choć o pracy i osiągniętych sukcesach mogłabym napisać książkę."Mama sześciolatka.

"Na trening słuchowy metodą Tomatisa zdecydowałam się, ponieważ od wczesnego dzieciństwa cierpiałam na zapalenia ucha środkowego, co w dorosłym życiu spowodowało sporą nadwrażliwość słuchową i kłopoty z błędnikiem. Dodatkową motywacją była możliwość poprawienia kondycji głosowej, którą z racji zawodu miałam mocno nadwyrężoną. Podczas konsultacji w Centrum Terapii w Poznaniu, konsultantka wykonała test uwagi słuchowej, z którego (bez wcześniejszego wywiadu) odczytała, że mam znaczną nadwrażliwość słuchową i wynikające z niej pośrednio migreny. Faktycznie! Od kilkunastu lat miałam ataki migreny średnio raz w miesiącu, a w okresie jesienno- zimowym nawet co kilka dni. Bóle były lekooporne, więc eliminowały mnie z normalnego funkcjonowania. Pierwszy etap Treningu Uwagi Słuchowej przeszłam w październiku i od tego momentu ani razu nie zabolała mnie głowa. Uważam, że jest to najwspanialszy, choć zupełnie przeze mnie nieoczekiwany efekt terapii. Zaskakująca byla również poprawa spontanicznego rozumienia tekstów w języku angielskim i niemieckim. To trochę tak, jakby informacje w obcym języku same ,,wpadały do głowy"- bez żadnego wysiłku, bez świadomego nastawiania się na rozumienie. Zauważyłam również, że mam lepiej postawiony głos, przez co mniej się męczę i nie mam chrypki. Podczas treningu rozmawiałam z matkami, które razem ze swoimi dziećmi przechodziły terapię. Każda z kobiet słuchających wraz ze swoimi dziećmi zauważyła, że jest bardziej pewna siebie, ma więcej pozytywnej energii. Wszystkie miałyśmy wspólne spostrzeżenie: trening słuchowy to doskonała forma relaksu i doładowania energetycznego." Pani Irenka

Więcej opinii znajduje się w naszej kronice w Centrum. Nie zostaną opublikowane ze względu na osobisty charakter wypowiedzi. Zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się z „wpisami” na miejscu.

 

© METODA TOMATISA TRENING UWAGI SŁUCHOWEJ