Polish English

 

Opinie

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

Opinie cz.1

Opinie cz.1

           

Opinie cz.2

Opinie cz.2

           

Opinie cz.3

Opinie cz.3

             

Opinie cz.4

Opinie cz.4

     

Opinie cz.5

Opinie cz.5

             

Opinie cz.6

Opinie cz.6

             

Opinie cz.7

Opinie cz.7

      nbsp;      

Opinie cz.8

Opinie cz.8

             

Studium przypadków

Studium przypadków.

Poniżej zamieszczone zostały przykładowe dwa przypadki osób korzystających z metody Tomatisa.

Dla Lekarzy i terapeutów:

Do kontaktu z terapeutami stosującymi inne metody wspomagające leczenie  i lekarzami jest nasz przedstawiciel medyczny. Na Państwa życzenie, spotka się z Państwem i szerzej przedstawi Państwu wybrane zagadnienia. Prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie spotkania, tel. 0502 348 094.

Dla osób prywatnych:

Więcej informacji na temat konkretnych problemów i możliwości ich wyeliminowania - udzielą Państwu Konsultanci. Jednocześnie podczas indywidualnej wizyty zostanie wykonany test w "Centrum Uwagi Słuchowej - metodą Tomatisa". Test jest ważny przez dwa miesiące. Pytania wstępne można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadać je telefonicznie: (061) 8770131.Omówienie przypadków.Każda z osób miała indywidualnie układany program treningu uwagi słuchowej z przestrzeganiem przerw w terapii – zgodnie z ustaleniami dotyczącymi metody Tomatisa. Trening można kontynuować przez kolejne lata - do momentu uzyskania oczekiwanego efektu (o kontynuacji decyduje Konsultant). Można również "otwierać uszy" na kolejne języki obce – na ich pasma częstotliwości. 

Przypadek Ireny.

Kobieta, 33 lata. Cierpiąca na częste bóle migrenowe. Aktywna zawodowo. Ma problemy ze swobodnym rozumieniem języka angielskiego – pomimo opanowania podstaw gramatyki, pisowni i wymowy. Nie potrafi swobodnie rozmawiać w tym języku i ma obawy przed popełnianiem błędów podczas mówienia.Po 30 sesjach.Pierwsze 3 dni sesji zgłaszała mocny ból uszu. Podczas kolejnych dni ustąpił. W trakcie sesji zaobserwowała płynność wyrażania swoich myśli w kontaktach biznesowych. Zaczęła rozumieć informacje przekazywane przez prezenterów telewizyjnych w języku angielskim. Nie znając wszystkich słów – rozumiała kontekst. Był to swobodny odbiór treści informacyjnych – nie skupiała na nim swojej uwagi, a i tak wszystko rozumiała. Po 45 sesjach.Minęły 4 miesiące – nie było ani jednego bólu głowy. Poprawa koncentracji. Nie męczy się w pracy zawodowej tak jak wcześniej. 


Przypadek Daniela.

Chłopiec ma dwanaście lat i cierpi na dyspraksję. Z trudnością pojmuje polecenia, czyta mechanicznie, bez zrozumienia. Słabo i wolno mówi – z niezwykłą łatwością popada w złość.Po 30 sesjach.Daniel jest bardziej rozmowny, bardziej zrównoważony, zadaje więcej pytań. Wydaje się, że więcej rozumie. Jest w stanie korzystać z obu rąk jednocześnie.Po 40 sesjach.W trakcie tygodniowej terapii zaobserwowaliśmy u chłopca: poprawę uwagi, lepsze czytanie, większą czułość w stosunku do ojca, większe skłonności do rozmowy  i zadawania pytań.Po 60 sesjach.W trakcie przerwy stan Daniela bardzo się poprawił: postępy w nauce w szkole, lepsze stosunki społeczne, większa asertywność, chęć zwrócenia na siebie uwagi ojca. ...ale, Daniel nie słuch matki.Po 90 sesjach.Kontynuacja poprawy, ale zdarzają mu się napady złości i agresji w stosunku do każdego. Pod koniec sesji jest juz spokojniejszy, bardziej spolegliwy. Po sesji nie jest już "nadreaktywny". W trekcie przerwy wystąpiło o wiele lepsze zachowanie – dostał w szkole trzy razy nagrodę za osiągnięcia. Rodzice obserwują u niego wzrost poczucia pewności, mniej lęków. Daniel zaczyna sam, z własnej woli odrabiać lekcje. Napady złości są rzadsze i trwają krócej.

© METODA TOMATISA TRENING UWAGI SŁUCHOWEJ